Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
forum v prenovi ; odprtje aprila 2012
Hendsonds Nest Welcome
Hendsonds Nest Settings
Hendsonds Nest Letnicasi
Hendsonds Nest Hogwartslarge
Hendsonds Nest Honorplace
- - -
Hendsonds Nest Staff

 

 Hendsonds Nest

Go down 
AvtorSporočilo
Pauline L. Hendson

Pauline L. Hendson


prispevki : 55
pridružen dne : 07/05/2010

Hendsonds Nest Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hendsonds Nest   Hendsonds Nest Icon_minitime21/5/2010, 16:39

Hendsonds Nest Frontstock071

Hiša Hendsonovih se skriva na Otoku, v Walesu. Obdana je s sanjsko pokrajino, blizu je jezero, pa tudi gozd. Rada imam naš skromni dom, v primerjavi z razgošnimi dvorci drugih. Imamo le eno gospodinjo, Lindo, ki mi je kot druga mama. Vsi trije, oče, mama in jaz jo sprejemamo kot družinsko članico. Je ženska šestdesetih let, vedno z urejeno pričesko. Pri nas je delala še preden sem se jaz rodila. Pravzaprav mi je kot babica. Moj oče, Wiliam, ki je čarovnik in mama, Evangeline, človeškega rodu (bukelj), sta po poklicu zgodovinarja. Tako so imamo v hiši kar nekaj sob napolnjenih s knjigami. Hiša ima dve nadstropji ter klet in pritličje. Takole nekako pa so razporejeni postori v hiši:
Klet: vinska klet - soba, ki je ne uporabljamo skoraj nikoli. V njej sem bila že kar nekajkrat, a je blazno dolgočasna, saj v njej ni nič drugega kot steklenice vina od tal do stropa. Med drugimi je v kleti tudi pralnica, soba za šaro in star zapuščen kabinet - zame še najbolj zanimiv.
Pritličje: ko vstopiš v našo hišo, je prvi prostor katerega ugledaš podeželska veža. Skozi njo prideš do kuhinje, dnevne sobe, ogromne knjižnjice, ki je povezana s tremi kabineti - očetovim, maminim in mojim. Spodaj je še stranišče in shramba povezana s kuhinjo.
1.nadstropje: Lindina soba, spalnica očeta in mame, moja spalnica in soba za čarovništvo, ki jo uporabljamo vsi. Vedno je zaklenjena s čarovniškim urokom. Zanimivo je tudi to, da naša gospodinja Linda zna čarati in me je naučila kar nekaj urokov. K vsaki spalnici spada še kopalnica.
2.nadstropje ali podstrešje: glasbena soba, kjer preživim ure in ure za klavirjem, velika soba z odsluženimi okraski in pohištvom, ki trenutno niso v uporabi, v kateri nikoli ni prahu, saj je tako uročena, očetova soba s gramofonom in usnjenimi sedeži, ter nekaj kvadratnimi metri prostora za plesanje, kjer plešem sama s seboj na staromodno glasbo ob sončnih popoldnevih in večerih.
Seveda so v hiši tudi stopnišča in kar nekaj skritih omar, saj je to navsezadnje dom čarovnikov, razen mame, ki pa tudi nima nič proti temu.
Posestvo Hendsonovih je veliko. Čeprav nimamo nobene posebne graščine, smo s svojim majhnim domovanjem popolnoma zadovoljni. Na posestvo se pripelješ najprej po lokalni cesti, nato pa zaviješ proti lesenim vratom, ki so navadno ves čas odprta, in se pelješ približno 150 metrov po zelo neudobni makedamski cesti, ki jo obdajajo pašniki za konje. Kmalu prispeš do hiše, kjer parkiraš kar na dvorišču. Imajo en avto, dobro ohranjenega staromodnega Rolls Royca. Zadaj za hišo je najprej terasa, kjer v toplejših dneh preživljamo popoldneve. Beremo knige, slikamo, jemo, se igramo družabne igre, kartamo ... Pravzaprav je terasa naša druga dnevna soba. Od terase naprej sledi nekaj trave nato pa velika lipa - moje najljubše drevo. Popolnoma za hišo je steklena vrtna lopa in rastlinjak obenem, na las podobna tisti na Bradavičarki, le malo manjša. Linda obdeluje tudi malo večji zunanji vrt. Okoli treh minut hoje po stezici z terase, pa je traja, da si prideš do konjušnjice, za katero vsako jutro in večer poskrbei Hendrik, naš drugi uslužbenec, ki sicer ne živi pri nas. Mama in oče bi drugače z veseljem poskrbela za vseh šest konj, a jima čas tega ne dopušča, mama pa Lindi ne dovoli, da bi delala še v hlevu. Govori, da ima dela popolnoma dovolj že v hiši. To ni res, toda nihče ne želi ter ne privoščil Lindi, da bi delala še več kot že. Imamo jo preveč radi. Kakorkoli.
Obožujem konje. V hlevu je torej šest konj: bela Rose (Ž) pasme paso fino, rjava anglo-arabka Flicka (Ž) in traken-arabec Major (M), lipicanec Hemlock (M), quater horse Gent (M) in holštajnka Honor (Ž). Pogosto preživljam dneve ob konjih, velikokrat pa se tudi z mamo in očetom skupaj odpravimo jahat. Doma pa imamo tudi borderskega ovčarja, po imenu Shiloh, nekaj gosk, mačk, zajcev in dva pujska. Za vse naštete razen za konje je v večini skrbi Linda, ki je goji posebno ljubezen do živali.
Dom je moje zatočišče. Imam ga je rada, in vedno se je veselim prihoda domov. Rada je imam dolgo makedamsko cesto, poletne dni ko je plešem v gramofonski sobi in ko je sonce sije v sobo in je izgleda kot v filmu, pa jahanje in odkrivanje novih poti in lovljenje s Shilohom. Pa igranje klavirja, in zasanjanjano ležanja pod "mojo lipo".


Hendsonds Nest 600obeo%20horse%20stables
Konjušnjica - hlev
Nazaj na vrh Go down
 
Hendsonds Nest
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: [ arhiv ] :: arhiv :: Arhiv-
Pojdi na: