Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
forum v prenovi ; odprtje aprila 2012
Kip Salazarja Spolzgada Welcome
Kip Salazarja Spolzgada Settings
Kip Salazarja Spolzgada Letnicasi
Kip Salazarja Spolzgada Hogwartslarge
Kip Salazarja Spolzgada Honorplace
- - -
Kip Salazarja Spolzgada Staff

 

 Kip Salazarja Spolzgada

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
HARPER BLUE
Admin
HARPER BLUE


prispevki : 152
pridružen dne : 16/08/2010

Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime17/8/2010, 11:35

Kip Salazarja Spolzgada

Kip stoji poleg kabineta uciteljice za napoje in mece senco na hodnik. Je v naravni velikosti, a le iz enega razloga; zato da skriva vhod v merzo skirvnih hodnikov, ki vodijo povsod po Bradavicarki. Ce jih znas uporabljati, te lahko privedejo kamorkoli zelis, brez da bi kdorkoli to vedel. Ze stoletja jih uporabljajo ucenci, ki so ponoci zelo aktivni.
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime26/10/2010, 13:36

Alex se je zdolgočaseno naslonila na kip ustanovitelja svojega doma, Salazarja Spolzgada. Ni bil najbolj prikupen! je pomislila in z roko pogladila njegovo ramo. Vedela je, da se za kipom skriva skrivni prehod, vendar ga ni nameravala uporabiti. Sem je prišla le za to, da bi si ta kip podrobno ogledala. Za domačo nalogo iz zgodovine čarovništva je namreč morala narediti opis ustanovitelja svojega doma, in preden se je odpravila v Spolzgadovsko dnevno sobo, se je ustavila tu, ob njegovem kipu. Imel je trde, ostre obrazne poteze. Bil je oblečen v plašč zelenkaste barve in je bil v naravni velikosti. Nenavadno... je pomislila.
Nazaj na vrh Go down
Vanessa M. Black

Vanessa M. Black


prispevki : 51
pridružen dne : 05/11/2010

Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime10/11/2010, 05:22

Vanessa je korakala po hodniku. Želela si je ogledati kip Salazarja polzgada saj ga je nujno morala prerisati za seminarsko nalogo o usanoviteljih. Ko je prispela do kipa, je zagledala temnolaso kodrasto dekle, kako ga z zanimanjem gleda. Pozdravila jo je: " Hm, živjo. Kako ti je ime? Meni je ime Vanessa, lahko pa me kličeš Nessie. Ali si iz Spolzgada?Jaz sem namreč iz Drznvraana. Koliko pa si stara? Jaz sem 15let bila ravno pred enim tednom. Oprosti ker toliko sprašujem, samo zdiš se precej zanimiva in pametna. Pa še lepa. Pa da ne bi mislila da sem narobe usmerjena." Ko se je dokončno izdihnila se je naslonila na kip v naravnoi velikosti in pomislila:[i]U, tale je bil pa visok!Le zakaj je tako resen in ima trde obrazne poteze? In te lasje, lasje zmešanega znanstvenika! lahko bi se enkrat vsaj lepo počesal!
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime11/11/2010, 14:45

Alexandre se je malo posmehljivo nasmehnila in rekla: "Torej. Ime mi je Alexandre Artemis Mellig in sem v Spolzgadu. Lahko me kliček Alex, stara pa sem 17 let. Končujem Hogwarts. Res si precej zgovorna." Alex se je odločila, da ne bo nesramna. Verjetno si je dekle želelo le poklepetati in Alex seveda ni imela nič proti temu. Z roko je pomahala proti Nessie in rekla: "Hej ti čvekec. Pridi v našo dnevno sobo, saj imava enako domačo nalogo!" je da bi čakala na odgovvor, Kdaj pa je to že naredila, se je odpravila proti sobi. Povedala je geslo: "Sectumsempra," in z roko pridržala vrata Vanessi.
Nazaj na vrh Go down
Vanessa M. Black

Vanessa M. Black


prispevki : 51
pridružen dne : 05/11/2010

Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime11/11/2010, 17:43

"Vau! Kulsko! Čista zelena, všeč mi je" je Nessie izpustila vzdih občudovanja, ko je prišla v dnevno sobo Spolzgada. Hitro je zasedla naslanjač ob kaminu in pričarala pergament in izžepa privlekla pero in črnilo. Kot bi mignil sta na mizi stala dva kozarca pomarančnega soka in par krekerjev. Ravno ko je ogenj izgorel, je hitro pričarala novega ter se podrobnjeje zazrla v strop. "Ta zelena,... spominja me na podvodni svet, res je lepa" je zamišljeno izustila. Ko se je še Alex usedla sta začeli z risanjem, ko se je Ness spomnila:" O, drek! Pozabila sem, da moram narediti esej iz meščevega kamna. Takoj bom nazaj! j i je že rekla ko se je spomnila, da je čarovnica." Accio esej!". Po zraku je priplaval esej in ko se je dodobra pomirila je vprašala Alex:"Ali imaš šolo rada? Ali imaš mogoče kakšno žival? In kakšna je tvoja življenjsa zgodba?"
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime15/11/2010, 17:27

Alex je vzvišeno pomislila Kakšna važička. Jaz tudi znam čarat! Vendar je svoje misli obdržala zase in rekla: "Ja, tale soba je res krasna. Normalno, če pa je od Spolzgada." Samovšečno se je nasmehnila in dejala: "Šolo imam rada v toliko kot imam prijateljev. Kje pa si že srečala otrok, ki ima rad šolo?" Posmehnila se je in dodala: "Ti pa jo obožuješ kajne? Glede živali pa, kot večina čarovnikov imam sovico z imeno Elen. Pa ti?" Moja življenjska zgodba? se je v mislih vprašala Alex in rekla: "Ja nisem nič posebnega. Rada sem v središču pozornosti in imam tečne starše." Malce je priprla oči in dodala: "Mimogrede, všeč mi je tvoj stil oblačenja."
Nazaj na vrh Go down
Vanessa M. Black

Vanessa M. Black


prispevki : 51
pridružen dne : 05/11/2010

Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime15/11/2010, 19:23

Ko jo je Alex pohvalila, je zardela ter rekla:" Ja hvala, enako. No, šola meni ni najbolj nekaj kulskega ampak je ok, dokler me Colibri ne zasači med žvečenjem sladkornega peresa. Jaz pa imam sovico po imenu Horuu. Zelo ga imam rada. Mimogrede, katera slaščica je pa tebi najbolj všeč od Medenega Carja? Katera pa je tvoja najljubša barva? Meni je najljubša pariško modra in indigo vijolična. Zanima me, ali rada hodiš v Meryascoveeno? Ali rada igraš Quidditch? Jaz ga obožujem. Mama mi je za ta rojstni dan kupila Ognjeno strelo, prej pa sem imela Comet260. Razlika pa je opazna. Najbolje se znajdem v vlogi iskalca, pa ti?" po tem napdu govorenja je utihnila,popila malo soka in narisala prvo potezo Spolzgadovega obraza.


[A lohka mal več uprašanj?Smile]
Nazaj na vrh Go down
Gost
Gost




Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime16/11/2010, 17:48

((pisala sm v našo dnevno sobo Smile ))
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kip Salazarja Spolzgada Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kip Salazarja Spolzgada   Kip Salazarja Spolzgada Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kip Salazarja Spolzgada
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: [ arhiv ] :: arhiv :: Arhiv-
Pojdi na: